Інфрачервона плівка чи алюмінієвий мат?

Що краще інфрачервона плівка чи алюмінієвий мат?

Інфрачервона плівка.

Інфрачервона плівка

Багато клієнтів нашої компанії задають те саме питання, яка тепла підлога краще, інфрачервона плівка, або алюмінієві мати? Який варіант безпечніший і довговічніший?

Давайте розбиратися!

Що таке інфрачервона плівка? Це гнучкі поліетиленові теплостійкі листи товщиною менше одного міліметра, що складаються з карбонових нагрівальних елементів, з’єднаних мідними пластинами та срібними контактами, які можуть застосовуватися як у житлових, так і промислових приміщеннях.

На ринку України інфрачервона плівка з’явилася у 2010 році, це був прорив у опалювальній індустрії. Цей матеріал існує можливість укладати на останньому етапі будівництва, коли стяжка вже готова і немає можливості підняти рівень підлоги. Але є деякі обмеження щодо її встановлення. Бюджетні варіанти укладають тільки на відкритих площах (забороняється укладати під меблями, щоб виключити перегрів нагрівального елемента).

Технології не стоять на місці і інфрачервону плівку починають випускати для укладання під різні види поверхонь, які можуть використовувати в багатьох напрямках.

На ринок виходить плівка:

 • Питома потужність 150 Вт/м.кв (використовують у тваринництві, агросфера). Ширина рулону 0.5, 0.8, 1.0 м, крок підрізування 25 см.
 • Питома потужність 220 Вт/м.кв (для укладання під поверхні, що дихають, ламінат, паркетна дошка, лінолеум). Ширина рулону 0.5, 0.8, 1.0 м, крок підрізування 25 см.
 • Питома потужність 400 Вт/м.кв (для монтажу інфрачервоних саун, застосовується з лікувальною, профілактичною метою). Ширина рулону 0.5 м, крок підрізування 25 см.
 • Питома потужність 240 Вт/м.кв «Суцільна» (потовщена плівка 0,72 мм, можна встановлювати під плитку). Ширина рулону 0.5 м, крок підрізування 25 см.

Нагрівальний елемент (інфрачервона плівка) ресурс роботи становить 10 – 15 років. У середині плівки знаходиться графітове покриття, яке з часом вигоряє. Гарантія від 2 до 5 років, залежно від виробника та нагрівального елемента.

Багато скептики стверджують, що цей вид теплої підлоги є не надійним і пожежонебезпечним. Є кейси, які підтверджують ці побоювання, але після виїзду фахівців на місце встановлення, з’ясовується, що не правильно встановлено нагрівальний елемент або низьку якість інфрачервоної плівки. Справа в тому, що після феєричного виходу на ринок цього матеріалу стали з’являтися у продажу підробки та не якісні аналоги нагрівального матеріалу. Лідером на ринку залишається Південна Корея, яка за багато років роботи довела свою ефективність та безпеку.

Підбиваємо підсумок.

Плюси інфрачервоної теплої підлоги.

 • Інфрачервону плівку (тепла підлога) можна укладати як під дихаючі поверхні (ламінат, лінолеум, паркетна дошка, ), так і під кахель.
 • Нагрівальний елемент можна встановлювати, як під підлогове покриття, так і на стіни і навіть стелю.

Мінуси інфрачервоної теплої статі.

 • Боїться перегріву (на неї не можна ставити важкі предмети).
 • Відбувається шум підлоги під час експлуатації, 1 – 1000 випадків. Дане явище не є рекламацією і не робить заміну матеріалу. Шум пропадає при заміні нагрівального елемента іншу товщину або алюмінієві мати.
 • Маленький термін експлуатації.

Алюмінієві мати.

Алюмінієві мати

Алюмінієвий мат – це нагрівальний елемент, який монтується під «дихаючі» види поверхонь (паркетна дошка, ламінат, товстий лінолеум), що складається з ультратонкого кабелю, що гріє, і шару щільної алюмінієвої фольги, з’єднаний заводськими муфтами, працює в зв’язці з термостатом.

Переваги алюмінієвих матів над плівковою теплою підлогою:

1. Металевий нагрівальний елемент замість графіту (вища надійність та термін служби).

2. Заводська муфта замість з’єднання клемами (вища надійність та термін служби).

3. Екран заземлення (безпека).

4. Фторопластова ізоляція (вища надійність та термін служби). 

5. Більш товста ізоляція нагрівального елемента (вища надійність та термін служби).

6. Відсутність витрат на комплектуючі та живильні дроти.

7. Простота монтажу.

8. Орієнтовний ресурс роботи – близько 50 років. Гарантія від 5 до 20 років, залежно від виробника.

9. Випускаються із заводу готовими секціями.

Вартість розрахована за 1 кв. з екраном заземлення з вирахуванням вартості муфт і проводів (для порівняння з нагрівальною плівкою)

Враховуючи, що алюмінієвий мат має фторопластову ізоляцію, заводську муфту, провід живлення і заземлення, його ціна за м кв. є більш конкурентною, ніж ціна нагрівальної плівки.

Важливо! Для надійної роботи алюмінієвих матів рекомендується використовувати підкладку завтовшки 3 мм і більше. Забороняється використовувати підкладку на основі поліетилену та фольги.

Для замовлення якісного та сертифікованого матеріалу звертайтесь в інтернет магазин ТеплоМАН, наші консультанти виконають підбір теплої підлоги під будь-який вид поверхні та на будь-який бюджет. Професійно складуть кошторис і за потреби виконають монтаж. Залучаємо ціною – переконуємо якістю. Наші ціни – нижчі за будь-які акції!

З нами ви заощаджуєте

Унікальна пропоцизія! Найкраща ціна + терморегулятор у подарунок

(при замовленні від 2999 грн!)

Діє спеціальна пропозиція для дилерів, прорабів, дизайнерів та монтажників

   Калькулятор вартості теплої підлоги

   +38 (067) 258-39-21 +38 (066) 707-31-58 +38 (063) 320-23-15

    Закрити