+38 (067) 258-39-21
+38 (063) 320-23-15

Ваш кошик порожній :(

Переваги використання теплої електричної підлоги

Систему однаково активно встановлюють і в невеликих квартирах, і заміських будинках. Причому можна використовувати в будь-якому приміщенні, навіть на балконі, в вбиральні, підвалі або сауні. Структура технології максимально проста – на основу підлоги поміщаються елементи, що нагріваються, а зверху укладається декоративне покриття. За допомогою терморегулятора контролюється температура нагріву, а також є можливість встановлювати час включення та вимикання у більш сучасних системах.

Типи нагрівальних елементів технології

При виборі слід враховувати тип нагрівальних елементів. Існує електрична тепла підлога декількох видів виходять з типу або конфігурації нагрівальних елементів:

  • кабелів;
  • нагрівальних матів, складаються з підкладки та закріпленого на ній кабелю та ідеальним кроком;
  • інфрачервоної плівки.

Останній варіант найбюджетніший, інфрачервона плівка забезпечує більш швидке нагрівання, не випромінює електромагнітні хвилі і навіть сприяє іонізації повітря. Також, плівкова підлога не має протипоказань для встановлення в приміщеннях з підвищеною вологістю (ванні кімнати, душові, роздягальні та ін.). З мінусів – довговічність, зазвичай виробники дають гарантію трохи більше двох років. Також на практиці помічено, що термін служби інфрачервоної плівки навіть за найсприятливіших умов експлуатації до 10 років. Водночас тепла підлога, яка у своїй основі складається з кабелю – прослужить набагато довше – 20 і більше років.

Електрична тепла підлога практичніша і вигідніша за інші варіанти опалення

Але і кабельна система чи мати, мають ряд переваг, які не здатні забезпечити інші варіанти опалення. Головним конкурентом електричної теплої підлоги вважається водяна. Але досить подивитися на його конструкцію, щоб зробити свій вибір на користь електрики. У водяному полі маса труб, перехідників, складна система рециркуляції, та й вартість його набагато вища, а для встановлення часто потрібна розробка проекту. І якщо виникне протікання, то доведеться демонтувати все покриття. А в електричній теплій підлозі якщо відмовить одну ділянку, то мешканці це помітять не одразу.

Не краща ситуація і з традиційними радіаторами. Якісно обігріти будинок вони не в змозі, оскільки розташовуються найчастіше під вікнами і величезну кількість тепла віддають назовні. Оскільки вікна в сучасних будинках часто панорамні, використання радіаторів немає сенсу ні з практичної, ні з естетичного боку. Тут має бути котел (електричний або газовий), який здійснює нагрівання системи та радіаторів. Для газового обладнання потрібний дозвіл (якщо це квартира), електричний котел споживає дуже багато електрики і не завжди можна говорити про економію, а сидіти в холодному приміщенні зовсім не хочеться. Легкий поворот терморегулятора під ногами розтікається приємне тепло, а лічильник електроенергії не зашкалює. Розуміючи всю цю більшість людей віддають перевагу системі теплої підлоги або як основному типу опалення, або як додатковому, оскільки жодна інша система не забезпечить подібний комфорт.

Процес установки системи та найкращі виробники

Замовляючи електричну теплу підлогу, потрібно розуміти послідовність її появи. Зазвичай це:

  • покупка;
  • доставка;
  • монтаж;
  • підключення;
  • експлуатація.

Доставка зазвичай входить до переліку додаткових безкоштовних послуг. Є можливість виконання безкоштовного монтажу за умови закупівлі матеріалу не менше 25000 грн або отримати на цю суму знижку. Головне, перед покупкою проконсультуватися з фахівцями, за потреби вони мають зняти виміри та оцінити фронт майбутніх робіт. Також вони розкажуть, як користуватися системою, на роботи та саму технологію, надається гарантія.

Ефективність роботи системи залежить від потужності нагрівальних елементів, тому на даний показник слід звертати особливу увагу і вибирати, виходячи з обставин монтажу. Швидко і до високих температур нагрівається тепла підлога, з показниками потужності 20 Вт/м при укладанні в стяжку. Якщо система укладається під плитку буде достатньо і 10 Вт/м. Існують і інші варіації, наприклад потужність 12,5 Вт/м. Що ще важливо, то це виробник. Теплі підлоги сьогодні випускають вітчизняні та закордонні компанії, серед лідерів:

  • Fenix;
  • Devi;
  • Profi-Therm;
  • Nexans;
  • Одескабель;
  • Hemstedt

Поєднання практично з будь-яким типом підлог

Повертаючись до питань переваги технології, то вона поєднується з будь-яким покриттям для підлоги, будь то художній паркет або недорога кахельна плитка. Від виду покриття також залежить тип нагрівальних елементів. Для плитки (будь то кахель або кераміка), найкраще підходять мати. Їх монтаж не вимагає дотримання жорстких норм, тому монтують нагрівальні мати прямо у верхній шар клею для плитки.

А ось інфрачервона електрична тепла підлога має деякі обмеження в плані покриття. Не рекомендується встановлювати його під килимову плитку, ковролін та лінолеум на основі повсті, оскільки це в рази знижує ефективність. В процесі експлуатації теплої підлоги краще утриматися від установки габаритних меблів і важких механічних впливів. Хоча якщо це потужна дерев’яна дошка, тоді навантаження можна підвищити.

Важливо розуміти, що технологія теплої підлоги дозволяє виконувати монтаж як для основного, так і для додаткового опалення. Ну а в міжсезоння вона стане оптимальним способом не переживати з приводу відсутності тепла в радіаторах.