Нагрівальний кабель та його монтаж.

Нагрівальний кабель та монтаж

У попередній статті ми розбирали установку нагрівального мату, коротко, ми ще раз нагадаємо, чим відрізняється нагрівальний мат від кабелю, що гріє.
Мат, це готовий продукт, кабель викладений на сітку з ідеальним кроком для його встановлення, а кабель, це те ж нагрівальний елемент (кабель), відмінність тільки в тому, що він знаходиться в розібраному вигляді (без сітки) і відповідно відрізняються по монтажу . Але про це ми поговоримо більш детально трохи згодом.

Які види нагрівального кабелю бувають і де їх можна застосовувати.


Відповідаючи на це питання хочемо нагадати, що не весь нагрівальний кабель, існує можливість укладати в стяжку, шар плиткового клею.
Давайте розбиратися які види нагрівального кабелю пропонує ринок.
Нагрівальний кабель у стяжку.
Цей матеріал використовується як для основного, так і для додаткового опалення.
У цьому варіанті, необхідно утеплити основу підлоги, використовується керамзит, пінополістирол, керамоізол, щоб тепло не йшло вниз, щоб скоротити тепловтрати системи, що значно скоротить витрати на опалення. Наступним етапом, укладання фольгованої-ламінованої підкладки, яка є додатковим утеплювачем та відбивачем, товщина якої становить 4 – 5 мм. Укладається металева армуюча сітка, закріплюється монтажна стрічка, укладається нагрівальний елемент. Не забуваймо укласти гофру під датчик терморегулятора.
Важливо: Кабель має бути не менше 17,5 Вт на м/п. Потужність системи квадратного метра прораховується за технічним завданням, залежно від того, як експлуатуватиметься система (основне або додаткове опалення). Потужність системи збільшується зменшенням кроку укладання від 15 см до 6 см; менше 6 см укладати гріючій кабель завод виробник не рекомендує. Товщина кабелю варіюється від 3 мм до 9 мм (залежно від бренду). Заливається цементно-піщаною сумішшю 3 – 4 см. Перевіряємо систему на опір (використовуючи мультиметр).


Нагрівальний кабель під плитку


Такий вид обігріву в основному укладається для додаткового опалення (комфорт).


Необхідно утеплити основу підлоги, використовуючи керамоізол (за бажанням замовника) так як для цього будуть потрібні додаткові витрати. Виконуємо розмітку, де буде знаходиться нагрівальний матеріал, закріплюємо монтажну стрічку, укладаємо кабель, що гріє.
Монтаж проводиться на готову стяжку під покриття для підлоги в клейовий розчин або самовирівнюючу суміш. За рахунок різного кроку укладання цей кабель можна використовувати як для повноцінного опалення (до 250 Вт/м.кв.), так і для укладання під дерев’яні покриття для підлоги (100 Вт/м.кв.). Кабель утоплюється в клейовий розчин, не підвищуючи висоту підлоги. Перед заливкою стяжки рекомендується укладати утеплювач. Має дві переваги над кабелем для укладання в стяжку:
Швидший прогрів підлоги (трохи економічніше);
Найпростіший монтаж.


Важливо: Правильно укласти та закріпити гофру для термостату (за потребою зробити штроблення). Монтаж нагрівального елемента виконується з прорахованим кроком укладання, який не повинен перевищувати 12,5 см, інакше може виникнути так звана «зебра» (гаряча, холодна зона). Що подальшу експлуатацію цієї системи зводить до мінімуму. Середній крок укладання становить 6 – 10 см. Товщина кабелю від 2,8 мм до 5 мм.
Не рекомендується проводити укладання декоративних поверхонь (ламінат, паркетна дошка і т.д) на не захищений кабель (відкритий кабель залити сумішшю, що само вирівнює, шаром від 5 мм).


Нагрівальний кабель для зовнішнього утеплення.

 Нагрівальний кабель для зовнішнього утеплення.


Наступний вид нагрівального кабелю використовується для обігріву водостоків, труб, відкритих площ, балконів. Для обігріву відкритих площ цей матеріал рекомендується укладати кроком 7.5 см (10 см за наявності утеплювача). Для більш швидкого нагріву рекомендується укладати якомога ближче до поверхні. При установці кабелю в стяжку на вулиці необхідно додавати пластифікатор. У водостоки (труби) діаметром 100-120 мм кабель укладається в 2 нитки, меншим діаметром в 1 нитку.


Існують кілька видів цього матеріалу:

Нагрівальний кабель с розеткою


Саморегулюючий кабель (продається по 1 м/п) необхідно докуповувати муфти.
Застосовуються різні системи потужності від 10 до 40 Вт, залежно від поставлених завдань.
Готові комплекти нагрівального кабелю для обігріву покрівлі, водостоків, відкритих площ, що йдуть із муфтами, силовим кабелем та гарантією (до 10 років). Надається заводом готовими секціями (муфта + силовий кабель), як правило потужність складає 30Вт на м/п. Цей кабель може вирішувати більшість завдань і має попит у покупців.
Нагрівальний кабель із вбудованим термостатом для обігріву труб та водостоків. (Стійкий до УФ випромінювання). Застосовується на відкритих площах, де можливе пряме потрапляння сонячних променів.
І так друзі, в цій статті ми розібралися, які бувають види електричного кабелю, що гріє і де вони, можуть застосовуватися. Для детального прорахунку, ви можете, звертатіся до наших консультантів, які зможуть підібрати матеріал, що вас цікавить, за оптимально коректною ціною і максимально високою якістю. У нашому інтернет-магазині надано найкращу лінійку брендів, яка пропонується на ринку України. Девіз нашої команди: Залучаємо ціною – переконуємо якістю!

З нами ви заощаджуєте

Унікальна пропоцизія! Найкраща ціна + терморегулятор у подарунок

(при замовленні від 2999 грн!)

Діє спеціальна пропозиція для дилерів, прорабів, дизайнерів та монтажників

      Калькулятор вартості теплої підлоги

      +38 (067) 258-39-21 +38 (066) 707-31-58 +38 (063) 320-23-15

        Закрити